Zaterdag, 26 aug.'17. Sobota, 26 sierp.'17

26 augustus 2017 - Póvoa de Varzim, Portugal

Ik heb Vilarinho om 7.30 uur. verlaten. De weg leidt door wat rustige en ongevaarlijke velden en kleine gehuchten door. Af en toe kom ik een bar tegen waar ik rustig koffie ga drinken. In eens zie ik de kapper zaak staan naast de bar. Ik maakt de afspraak bij de kapper. Terwijl ze nog eventjes met haar klant bezig is, ga ik naast koffie drinken. Ik Portugal in het algemeen drinken ze die klein, italiaansachtige espresso. Wil je minder sterke koffie drinken en in wat grotere maat dan moet je koffie Amerikano bestellen die op dat Nederlandse lijkt.

Sinds vier dagen zijn de temperaturen duidelijk naar beneden gezakt. De temperatuur schomelt ergens rond 25'C.  Voor het eerst, heb ik, gedurend half uur spettertjes van het regen opgevngen. Het stelde niets voor. Zelfs voor de stof was het te weinig.

Wandekend kreeg ik mooi uitzicht op Arcos. Een leuke verrassing in het dorp. Ik heb een stukje huwelijkinzegening mee gemaakt. Nu bleef voor mij nog een laatste  stuk van ca. 20 min. naar São Pedro de Rates. Volgens de legende was São Pedro de Rates door de apostel Jacobus bekeerd  en tot de eerste bisschop van Braga benoemd. Nadat hij de docher van invloedrijk man tot geloof heeft bekeerd vluchte hij voor de wraak van de vader naar het tegenwoordige Rates. Maar hij werd opgespoord en vermoord in eveneens verwoeste kapel. Als zeker geldt dat in de omgeving van Rates al ten minste sinds te tijd van de Romeinen bewoond hebben. De tot nationaal monument uitgeroepen kerk geldt als een van de mooiste romaanse bouwerken van Portugal.

O godz. 7.30 opuściłem Vilarinho. Droga prowadzi przez małe wiejskie zabudowania i drogi polne, które nie stanowią zagrożenia. Od czasu do czasu mijam jakiś bar w którym zamawiam kawę. Tak i było dzisia z ta mała różnica, ze dzisiaj obok baru stoi zakład fryzjerski. Dobra kombinacja. Gdy fryzjerka kończy swoją klientkę, ja wskakuje jeszcze na kawę. Następnym klientem będę ja.

Kawę Portugalczycy piją tak jak Włosi, wmalych filizaneczkach. To jest normalne espresso. Chcemy wypić duza czarna, to trzeba zamówić tzw. Koffie americano.

Od już paru dni temperatura spadła o 10 stopni. Teraz są one w granicach 25'C. Dzisiaj rano przez pół godzinki nawet króliki. Ale te krople deszczu nie wystarczyły  a tyle, żeby powstrzymać kurz. Idąc droga podziwiałem ładny widok na miejscowość Arcos. Również z wioski rozpościera się ładny widok na okolice. Miła niespodzianka, wchodząc do wioski, zalapalem się jeszcz na ślub w kościele.

Teraz została mi juz końcówka drogi na dzisiaj.  Clem jest São Pedro de Rates. Krąży legenda, ze św. Jakub nawrócił na chrześcijaństwo São, który został pierwszym biskupem Bragi. Tez z kolei nawrócił córkę wpływowego bogatego człowieka na wiarę. Ojciec jej ze złości odszukał São Pedro i zamordował go w kaplicy, która tez wbrocil w ruiny. Jest sprawa rzeczywista, ze są tutaj ślady pobytu Rzymian. Kościół, który został odrestaurowany, należy do najpiekniejszych rzymskich budow Portugalii.

Foto’s